Uitslagen

Klassement WK 2018

WK-klassement 2018 1.1 1.2 2.1 2.2 3.1 3.2 4.1 4.2 5.1 5.2    tot.
1. (106) Dmitri Koltakov Rusland 19 21 21  19  21  21  20  21  18  21    202
2. (333) Daniil Ivanov Rusland 14 16 17  17  16  17  19  14  18  19    167
3. (919) Dmitri Khomitsevitsj Rusland 15 11 18 16  18  14  17  19  16  10    154
4. (199) Martin Haarahiltunen Zweden 17 12 8 7 11 13 10  13  10  14    115
5. (114) Dinar Valeev Rusland - - 7 14 4 15 13 13 16  16    98
6. (100) Franky Zorn Oostenrijk 5 4 7 5 11 8 8 11 5 12   76
7. (50) Harald Simon Oostenrijk 7 10 10  10  11    75
8. (777) Sergej Karatsjintsev Rusland 17 19 12 11 7 2 - - - -   68
9. (192) Niclas Svensson Zweden 4 4 10 3 10 4 5 3 10 7   60
10. (81) Jimmy Olsén Zweden 4 7 5 5 3 6 9 5   58
11. (69) Jan Klatovský Tsjechië - - 7 8 7 9   47
12. (11) Ove Ledström Zweden 6 10 1 7   44
13. (58) Stefan Svensson Zweden 5 1 - - 6 7 1 4 11 9   44
14. (33) Hans Weber Duitsland 3 3 4 1 5 4 10    39
15. (800) Jasper Iwema Nederland 2 0 2 1 3 4   23
16.   Igor Kononov Rusland - - 10 12 - - - - - -   22
17.   Andrej Shishegov Rusland/Kazachstan 11 6 - - - - - - - -   17
18. (22) Günther Bauer Duitsland 1 3 1 5   15
19. (99) Stefan Pletschacher Duitsland - - - - N 0 0 1 4 6   11
20.   Max Niedermaier Duitsland - - - - 3 4 2 1       10
21.  (665) Charly Ebner Oostenrijk 5 5       10
22.    Vladimir Tsjeblakov Kazachstan 2 5 - - - - - - - -   7
23.   Bart Schaap Nederland - - - - - - - - 3 1   4
24.   Simon Reitsma Nederland - - - - - - - - 1 0   1
25.   Tobias Busch Duitsland - - - - N 1 - - - -   1
26.   Jimmy Tuinstra Nederland - - - - - - - - 0 0   0
    Franz Mayerbüchler Duitsland - - - - - - N 0 - -   0
    Aleksandr Kozyrev Rusland - - 0 - - - - - -   0
    Nikita Toloknov Rusland - - 0 - - - - - -   0
    Pavel Nekrasov Kazachstan N 0   0
                                
WK-finales 2018
1=   Astana Kazachstan                        
2=   Togliatti Rusland                        
3=   Berlijn Duitsland                        
4=   Inzell Duitsland                        
5=   Heerenveen Nederland                        

WK-finale 5.2 Heerenveen

WK-finale 5.2 - Heerenveen - 8 apr. 2018 s1 s2 fin. tot.
1. (106) Dmitri Koltakov Rusland 15 3   3 21
2. (333) Daniil Ivanov Rusland 14   3 2 19
3. (114) Dinar Valeev Rusland 13   2 1 16
4. (199) Martin Haarahiltunen Zweden 12 2   0 14
5. (100) Franky Zorn Oostenrijk 11   1   12
6. (919) Dmitri Khomitsevitsj Rusland 9 1     10
7. (58) Stefan Svensson Zweden 9 0     9
8. (192) Niclas Svensson Zweden 7   d   7
9. (81) Jimmy Olsén Zweden 6       6
10. (99) Stefan Pletschacher Duitsland 6       6
11. (50) Harald Simon Oostenrijk 5       5
12. (69) Jan Klatovský Tsjechië 4       4
13. (33) Hans Weber Duitsland 3       3
14. (11) Ove Ledström Zweden 2       2
15. (800) Jasper Iwema Nederland 2       2
16. (16) Bart Schaap Nederland 1       1
17. (18) Jimmy Tuinstra Nederland 0       0
18. (17) Simon Reitsma Nederland 0       0

WK-finale 5.1 Heerenveen

WK-finale 5.1 - Heerenveen - 7 apr. 2018 s1 s2 fin. tot.
1. (106) Dmitri Koltakov Rusland 12   3 3 18
2. (114) Dinar Valeev Rusland 12 2   2 16
3. (333) Daniil Ivanov Rusland 14 3   1 18
4. (919) Dmitri Khomitsevitsj Rusland 14   2 0 16
5. (58) Stefan Svensson Zweden 10   1   11
6. (199) Martin Haarahiltunen Zweden 9 1     10
7. (192) Niclas Svensson Zweden 10 0     10
8. (81) Jimmy Olsén Zweden 8   0   8
9. (11) Ove Ledström Zweden 6       6
10. (50) Harald Simon Oostenrijk 5       5
11. (100) Franky Zorn Oostenrijk 5       5
12. (69) Jan Klatovský Tsjechië 4       4
13. (99) Stefan Pletschacher Duitsland 4       4
14. (800) Jasper Iwema Nederland 3       3
15. (16) Bart Schaap Nederland 3       3
16. (17) Simon Reitsma Nederland 1       1
17. (18) Jimmy Tuinstra Duitsland 0       0
18. (33) Hans Weber Duitsland 0       0

Uitslag Roelof Thijs Bokaal 2018

Roelof Thijs Bokaal  - Heerenveen - 6 apr. 2018
1. (19)  Lukáš Hutla Tjsechië
2. (23)  Jonas Andersson  Zweden 
3. (17)  Charly Ebner  Oost 
4. (22)  René Stellingwerf  Nederland 
5. (18)  Albin Lindblom  Zweden 
6. (21)  Matti Isoaho  Finland 
7. (2)  Jimmy Tuinstra  Nederland 
8. (11)  Manfred Seifter  Oostenrijk 
9./10. (24)  Jasper Iwema  Nederland 
9./10. (9)  Andreas Lindblom  Zweden 
11./12. (16)  Simon Reitsma  Nederland 
11./12. (7)  Bart Schaap  Nederland 
13./14.      
13./14. (15)  Luca Bauer  Italië 
15./16. (1)  Jo Saetre  Noorwegen 
15./16. (5)  Andreas Westlund  Zweden 
17./18. (8)  Marc Geyer  Duitsland 
17./18. (13)  Pierre Hallén  Zweden 
19./20. (12)  Sebastian Gegenbauer  Duitsland 
19./20. (4)  Franz Mayerbüchler  Duitsland 
21./22. (10)  Tomi Kirilov  Finland
21./22. (14)  David Lizák  Tsjechië
23./24. (6) Jiří Wildt Tsjechië
23./24. (3)  Markku Larronmaa  Finland

WK-finale 4.2 Inzell

WK-finale 4.2 - Inzell - 18 mrt 2018 s1 s2 fin. tot.
1. (106) Dmitri Koltakov Rusland 15   21 
2.  (919)  Dmitri Khomitsevitsj  Rusland  14   19 
3.  (114)  Dinar Valeev  Rusland  10   13 
4.  (199)  Martin Haarahiltunen  Zweden  11   13 
5.  (333)  Daniil Ivanov  Rusland  13     14 
6.  (100)  Franky Zorn  Oostenrijk  10     11 
7. (33) Hans Weber Duitsland 10 0     10
8.  (50)  Harald Simon  Oostenrijk  8    
9.  (81)  Jimmy Olsén  Zweden  5      
10.  (11)  Ove Ledström  Zweden  5      
11.  (800)  Jasper Iwema  Nederland  4      
12.  (192)  Niclas Svensson  Zweden  4      
13.  (58)  Stefan Svensson  Zweden  4      
14.  (69)  Jan Klatovský  Tsjechië  4      
15.  (16)  Stefan Pletschacher  Duitsland  1      
16.  (17)  Max Niedermaier  Duitsland  1      
17.  (18)  Franz Mayerbüchler  Duitsland  0      
18.  (22)  Günther Bauer  Duitsland  0      
                 

WK-finale 4.1 Inzell

WK-finale 4.1 - Inzell - 17 feb. 2018 s1 s2 fin. tot.
1. (106) Dmitri Koltakov Rusland 14   20 
2.  (333) Daniil Ivanov Rusland  14   19 
3.  (919) Dmitri Khomitsevitsj  Rusland  14   17 
4.  (199) Martin Haarahiltunen  Zweden  8   10 
5.  (114)  Dinar Valeev  Rusland  12     13 
6.  (50)  Harald Simon  Oostenrijk  10     11 
7.  (81)  Jimmy Olsén  Zweden  9    
8.  (100) Franky Zorn  Oostenrijk  8    
9.  (33)  Hans Weber  Duitsland  6      
10.  (192)  Niclas Svensson  Zweden  6      
11.  (69)  Jan Klatovský  Tsjechië  5      
12.  (22)  Günther Bauer  Duitsland  5      
13.  (11)  Ove Ledström  Zweden  4      
14.  (17)  Max Niedermaier  Duitsland  2      
15.  (800)  Jasper Iwema  Nederland  2      
16.  (58)  Stefan Svensson  Zweden  1      
17.  (16)  Stefan Pletschacher  Duitsland  0      
18. (18)  Franz Mayerbüchler  Duitsland  N      

Nordic Championship

Nordic Championship - Varkaus - 10 mrt 2018 Semi Finale
1. Martin Haarahiltunen Zweden 15   3
2. Niclas Svensson Zweden 10 3 2
3. Stefan Svensson Zweden 14   1
4. Jonas Andersson Zweden 10 2 0
5. Mikael Flodin Zweden 10 1  
6. Timo Kankkunen Finland 11 N  
7. Pierre Hallén Zweden 8    
8. Christer Biskop Finland 8    
9. Jo Saetre Noorwegen 7    
10. Tomi Norola Finland 5    
11. Mikko Mäkinen Finland 5    
12. Matti Isoaho Finland 4    
13. Jani-Pekka Koivula Finland 4    
14. Riku Laurunen Finland 4    
15. Jukka-Pekka Seppä Finland 1    
16. Mika Helin Finland 1    
17. Jaro Kirilov Finland 0    

WK-finale 3.2 Berlijn

WK-finale 3.2 - Berlijn - 4 mrt 2018 s1 s2 fin. tot.
1. Dmitri Koltakov Rusland 15 3   3 21
2. Dinar Valeev Rusland 11 2   2 15
3. Dmitri Khomitsevitsj Rusland 11   2 1 14
4. Daniil Ivanov Rusland 14   3 0 17
5. Martin Haarahiktunen Zweden 13   d   13
6. Harald Simon Oostenrijk 10 0     10
7. Jan Klatovský Tsjechië 8 1     9
8. Franky Zorn Oostenrijk 7   1   8
9. Stefan Svensson Zweden 7       7

10.

Jimmy Olsén Zweden 6       6
11. Hans Weber Duitsland 4       4
12. Jasper Iwema Nederland 4       4
13. Niclas Svensson Zweden 4       4
14. Max Niedermaier (wildcard) Duitsland 3       3
15. Sergej Karatsjintsev Rusland 2       2
16. Tobias Busch (2e reserve) Duitsland 1       1
17. Stefan Pletschacher Duitsland 0       0
18. Ove Ledström Zweden 0       0

WK-finale 3.1 Berlijn

WK-finale 3.1 - Berlijn - 3 mrt 2018 s1 s2 fin. tot.
1. Dmitri Koltakov Rusland 15 3   3 21
2. Dmitri Khomitsevitsj Rusland 14   2 2 18
3. Martin Haarahiltunen Zweden 8 2   1 11
4. Daniil Ivanov Rusland 13   3 0 16
5. Franky Zorn Oostenrijk 11 0     11
6. Harald Simon Oostenrijk 9   1   10
7. Niclas Svensson Zweden 9 1     10
8. Sergej Karatsjintsev Rusland 7   M   7
9. Jan Klatovský Tsjechië 7       7
10. Stefan Svensson Zweden 6       6
11. Hans Weber Duitsland 5       5
12. Max Niedermaier (wildcard) Duitsland 4       4
13. Dinar Valeev Rusland 4       4
14. Jimmy Olsén Zweden 3       3
15. Jasper Iwema Nederland 3       3
16. Ove Ledström Zweden 2       2
17. Stefan Pletschacher (1e reserve) Duitsland N       N
18. Tobias Busch (2e reserve) Duitsland N       N

Duits Kampioenschap

Voor het tweede jaar op rij is Max Niedermaier de beste ijsspeedwaycoureur van Duitsland. Op de donderdag voor de WK-finale in Berlijn bleef hij volledig ongeslagen. Naast hem op het podium stonden Johann 'Eishans' Weber en Stefan Pletschacher. Günther Bauer had zich afgemeld vanwege een aanhoudende ontsteking in zijn voet, nadat die onder zijn eigen spikes terecht was gekomen tijdens de kwalificaties voor het WK.

Van de Nederlanders die (buiten mededinging) aan het Duits kampioenschap meededen leverde Simon Reitsma met een zesde plaats de beste prestatie. 

Duits Kampioenschap - Berlijn - 1 mrt 2018
1. Max Niedermaier Duitsland 15
2. Hans Weber Duitsland 14
3. Stefan Pletschacher Duitsland 13
4. Manfred Seifter* Oostenrijk 12
5. Tobias Busch Duitsland 10
6. Simon Reitsma* Nederland 9
7. Marc Geyer Duitsland 9
8. Luca Bauer* Italië 8
9. Sebastian Gegenbauer Duitsland 7
10. Christoph Kirchner Duitsland 5
11. Reinhard Greisel Duitsland 5
12. Bart Schaap* Nederland 4
13. Jimmy Tuinstra* Nederland 3
14. Rami Systä* Finland 3
15. Andrew Barrett* Australië 2
16. Franz Mayerbüchler Duitsland 1
        
  * buiten mededinging    

Europees Kampioenschap

Europees Kampioenschap - Vjatskiye Poljany - 24-25 feb. 2018 EK-punten
1. Igor Kononov Rusland 16+16=32
2. Eduard Krysov Rusland 15+15=30
3. Nikita Bogdanov Rusland 14+14=28
4. Jan Klatovský Tsjechië 13+13=26
5. Max Niedermaier Duitsland 12+12=24
6. Jasper Iwema Nederland 10+10=20
7. Lukáš Hutla Tsjechië 11+9=20
8. Andrej Diviš Tsjechië 8+11=19
9. Tobias Busch Duitsland 9+8=17
10. Josef Kreuzberger Oostenrijk 6+7=13
11. Luca Bauer Duitsland 7+6=13
12. Jo Saetre Noorwegen 3+5=8
13. Jimmy Tuinstra Nederland 5+3=8
14. Vladimír Višváder Tsjechië 4+1=5
15. Vasili Nesytykh Rusland N+4=4
16. Tomi Kirilov Finland 2+2=4
17. Radek Hutla Tsjechië 1+0=1