Voorrondes Russisch Kampioenschap 2017

Op 24 en 25 december staat de eerste finale van het Russisch kampioenschap op de kalender, twee weken later volgt de tweede. Geen tijd dus om onder de kerstboom te zitten voor de beste Russische ijsspeedwayers. Dit weekend konden in drie verschillende steden telkens vijf rijders zich plaatsen voor de kampioenschapsfinales. 
Tot de 15 coureurs die zich gekwalificeerd hebben behoren in ieder geval ook de nummers een t/m vier in het WK-klassement van vorig jaar, die in alledrie de races lieten zien nog steeds de snelsten te zijn. 
Tijdens beide finales mag de zestiende deelnemer worden bepaald door de organiserende club.

Voorronde Russisch kampioenschap - Ufa - 17 & 18 dec.
1. Daniil Ivanov Togliatti 14+15=29
2. Ivan Tsjitsjkov Ufa 15+13=28
3. Dinar Valeev Kamensk-Uralski 13+14=27
4. Vladimir Bobin Kamensk-Uralski 11+12=23
5. Andrej Shishegov Sterlitamak 11+9=20
6. Sergej Baltatsjev Neftekamsk 7+10=17
7. Mikhail Litvinov Togliatti 8+9=17
8. Nikita Shadrin Ufa 8+9=17
9. Ivan Boljshakov Togliatti 9+5=14
10. Nikita Bogdanov Ufa 3+6=9
11. Aleksandr Moskovka Moskou 5+3=8
12. Aleksej Kolganov Lukhovitsy 2+6=8
13. Pavel Taran Moskou 4+2=6
14. Mikhail Afanasjev Togliatti 2+4=6
15. Aleksej Dmitriev Meleuz 2+2=4
16. Dmitri Strelkov Izhevsk 1+0=1
17. Artjom Afanasjev Ufa 0+1=1
18. Ranis Midavletov Ufa 0+0=0
       
Voorronde Russisch kampioenschap - Shadrinsk - 17 & 18 dec.
1. Dmitri Koltakov Jaroslavl 15+15=30
2. Igor Kononov Togliatti 14+14=28
3. Nikita Toloknov Togliatti 12+11=23
4. Eduard Krysov Jaroslavl 10+12=22
5. Vasili Nesytykh Kamensk-Uralski 11+9=20
6. Igor Sajdullin Togliatti 10+8=18
7. Jevgeni Sajdullin Togliatti 10+8=18
8. Konstantin Kolenkin Shadrinsk 8+7=15
9. Artjom Akulov Shadrinsk 6+6=12
10. Aleksandr Kozyrev Kamensk-Uralski 5+6=11
11. Juri Olejnik Shadrinsk 5+5=10
12. Andrej Zhdanov Novosibirsk 2+6=8
13. Ivan Khuzhin Kamensk-Uralski 3+5=8
14. Aleksej Utusikov Kamensk-Uralski 5+1=6
15. Rodion Verkhoturtsev Shadrinsk 1+3=4
16. Mikhail Kovaljov Tjumen 1+3=4
17. Nikita Koljabin Novosibirsk 0+0=0
18. Dmitri Zverev Shadrinsk 0+0=0
       
Voorronde Russisch kampioenschap - Neftekamsk - 17 & 18 dec.
1. Dmitri Khomitsevitsj Kamensk-Uralski 15+15=30
2. Maksim Kortsjemakha Novosibirsk 13+14=27
3. Dmitri Bulankin Neftekamsk 11+13=24
4. Aleksej Ivanov Sterlitamak 11+9=20+3
5. Sergej Makarov Lukhovitsy 12+8=20+2
6. Jevgeni Sharov Kamensk-Uralski 13+7=20+1
7. Nikita Tarasov Sterlitamak 9+9=18
8. Vadim Svinukhov Sterlitamak 7+10=17
9. Aleksej Abroskin Saransk 5+6=11
10. Dmitri Lotorev Lukhovitsy 1+9=10
11. Dmitri Soljannikov Sterlitamak 3+7=10
12. Anton Sozykin Neftekamsk 6+3=9
13. Andrej Shajkin Saransk 4+3=7
14. Maksim Karpukhin Saransk 5+1=6
15. Maksim Maslikov Saransk 2+3=5
16. Vladimir Bashmakov Glazov 2+0=2
17. Ivan Volkov Glazov 0+1=1
18. Pavel Masalov Glazov 0+0=0